Установка, ремонт і профілактика побутової техніки: пральних машин, водонагрівачів (бойлерів), посудомийних машин, електроплит.
заявок (всього/місяць/сьогодні): 9499/62/6
Мови:   Русский   Українська
Дніпропетровськ
Стаціонарний (міський) телефон(056) 765-16-25
Мобільний телефон(093) 913-58-12

Догляд за нагрівальним Теном пральної машини

Вода з високою концентрацією іонів магнію та кальцію (жорстка вода), а також включає в себе домішки механічних забруднень (частинки іржі) може вивести пральну машину з ладу через пару років роботи. Від механічних частинок в першу чергу страждає електромагнітний клапан. Вони потрапляють між прокладками затвора клапана, застряють там або викликають їх прискорений знос. Для зниження зносу деталей машини використовуються фільтри механічного очищення води, які встановлюються на водопровідну трубу.

Від неякісної водопровідної води на нагрівальної поверхні ТЕНів утворюється накип - нерозчинний осад, який різко погіршує теплопровідність металу. Через накипу ТеНи перегріваються і ламаються. Причина утворення накипу - розчинені у воді бікарбонати магнію та кальцію. При нагріванні солі розпадаються на накип і вуглекислий газ.

Для боротьби з нею використовують різні способи. Часто застосовують хімічний метод. Якщо бак зроблений з пластику або з нержавіючої сталі, то його поверхню і ТЕН 2-4 рази на рік обробляються засобами для зняття накипу. Для металевих баків з емалевим покриттям годяться знижують жорсткість води пом'якшувачі.

У хімічного методу боротьби з накипом є недоліки: присутні у використовуваних засобах кислоти при випаровуванні негативно впливають на роботу системи автоматики пральних машин, роз'їдають гумові деталі, що може призвести до витоку води; кислотні випаровування негативно впливають на екологічний стан приміщення.

Другий метод - технологічний. При нагріванні температури до 40-50 градусів утворюється лише незначна кількість накипу. Це враховуються при розробці програм прання і пральних порошків, здатних ефективно очищати забруднення лише в злегка підігрітій воді.

При дуже високій жорсткості води ці заходи можуть не допомогти. У цих випадках доведеться використовувати зовнішні фільтри пом'якшувачі води або магнітні перетворювачі. Магнітні перетворювачі представляють собою систему накладених на трубу водопроводу постійних магнітів. В результаті їх використання водневі зв'язку кристалічної решітки води руйнуються, іони кальцію випадають в осад і не потрапляють на ТЕН. Так на ТЕНе не утворюється накип. Крім того, утворена раніше накип розпушується магнітообработанной водою, і відбувається очищення поверхонь.

Довга робота ТЕНів багато в чому залежить і від характеру навантаження пральних машин. ТЕНи набагато швидше покриваються накипом при пранні білизни старого. Великої шкоди ТЕНам приносять неякісні пральні порошки.

Перевірити стан і ступінь звапніння Тена можна самостійно. ТЕН знаходиться в нижній частині бака, під барабаном. Для того щоб розглянути його, в барабан встановлюють включений ліхтар. Похитуючи барабан з певною швидкістю можна розглянути ТЕН.

Дата: 13.04.2010         Переглядів: 921
Дивитись сайт на росiйськiй мовi
DevITLabs CMS