5 прихованих можливостей пральної машини
Майже третина всіх проведених побутових приладів в світі складають пральні машини. І це вірно, оскільки немає важливішого побутової техніки в будинку! За статистикою, пральна машина встановлена в 95% будинків і квартир.
Прання, напевно, є найважчою і не коханої з усіх домашніх робіт. У давні часи все, що було потрібно для прання, - це річка і груба сила, а єдиним технічним удосконаленням цього необхідного заняття була пральна дошка. У 1900 році німець Карл Мілі зробив першу ручну пральну машину з дерев'яної маслоробки. Через 6 років американець Алва Фішер вставив барабан для білизни в бак і з'єднав його з електродвигуном. Так була створена перша електрична пральна машина, дуже схожа на сучасні моделі.
Пральні машини бувають двох типів: барабанні і активаторний.
У барабанних машинах білизна делікатно полощеться в барабані потім віджимається в ньому. Барабан в більшості випадків встановлюється горизонтально.
Активаторні машини створюють в баку швидкий вир з білизни, води і піни, при цьому не дуже дбайливо звертаючись з білизною.
Серед барабанних пральних машин розрізняють машини з фронтальним або вертикальним завантаженням.
При фронтальному розташуванні дверцят підшипник тільки один і опора у барабана для білизни теж одна. Важливою перевагою є можливість дістати з зупинилася машини білизна при невеликій несправності.
Якщо ви власник агрегату з вертикальним завантаженням, то відразу можна сказати про три очевидних недоліки:
- згори нічого не можна поставити
- вбудувати таку машину в нішу на кухні ніяк не вдасться
- щоб дістати випрану білизну, доведеться застосувати більше фізичних зусиль
- не видно процес прання.
Проте у них є і свої достоїнства. Барабан в таких пральних машинах надійно закріплений з двох сторін на підшипниках, що забезпечує довгий термін роботи.
Порада: вибираючи пральну машину з вертикальним завантаженням, обов'язково запитайте у продавця, чи зупиняється в ній барабан завжди люком вгору.